Sjajni Džeko u derbiju protiv Napolija postigao 10. pogodak u Seriji A

Svijet

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko (35) upisao se u listu strijelaca na današnjem derbiju italijanske Serije A između drugoplasiranog Napolija i prvoplasiranog Intera.

Džeko je pogodak postigao u 47. minuti utakmice koja se igra na stadionu “Diego Armando Maradona” u Napulju.

Inter je bio bezopasana u prvom poluvremenu, ali samo dvije minute u nastavku meča bile su dovoljne da dođu u vodstvo.

Džeko je prvo loše zahvatio loptu nakon centaršuta. Međutim, nakon loše reakcije u odbrani Napolija, lopta je ponovo došla do našeg napadača koji je zakucava od prečku u gol za 1:1.
Našem napadaču ovo je bio jubilarni deseti pogodak ove sezone u Seriji A, a u 23 odigrana susreta ima i upisane četiri asistencije.

Ukoliko gledamo sva takmičenja ove sezone, Džeki je ovo 14. pogodak budući da je još tri postigao u Ligi prvaka, dok je nedavno bio strijelac i u Kupu Italije.