FOTO) NOLE KAO BRZI VOZ Novak Đoković dominantno do četvrtfinala Vimbldona, Rune nije imao šanse

Region

Ovo je Novak Đoković kakvog poznajemo i kakvog želimo da gledamo.

Nole se plasirao u četvrtfinale Vimbldona zahvaljujući pobjedi protiv Holgera Runea.

Najbolji srpski teniser je savladao Runea s 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 6:2

Na najbolji mogući način je pokazao da je došao po novu grend slem titulu u karijeri i da operacija koljena nije ostavila traga na po mnogima najboljeg tenisera svih vremana. Meč je trajao tek nešto više od 2 sata.

Kakav prvi set je odigrao Nole. U startu se odmah vidjelo da Rune tu nema šta da traži. Prva tri gema (jedan brejk) Đoković je uzeo bez izgubljenog poena. Nakon toga je nastavio dominaciju na svoj servis i rutinski je prvi set priveo kraju za pola sata igre – 6:3.

Naravno nije Rune slučajno tu gdje jeste. Probudio se u drugom setu u kojem smo vidjeli rovovsku borbu dva rivala. Obojica su bili sigurni na svoj servis sve do sedmog gema kada je Nole napravio brejk i poveo sa 4:3. Pri rezutltatu 5:3 je imao čak 6 brejk i set lopti, ali ih nije iskoristio. Ipak, naredni gem je bio njegov i uzeo je set s 6:4. Dodajmo i to da se Nole u ovom setu borio i sa problemima sa stomakom zbog čega je u jednom trenutku morao da napusti teren. Ipak, brzo se vratio i riješio set u svoju korist.

Treći set je riješen već na statru kada je Nole u prvom gemu napravio brejk. Sve je potvrdio u narednom gemu i do kraja je iskusno čuvao prednost. Čak je napravio još jedan brejk i uzeo set sa 6:2. Ni rival, ali ni stomačni problemi mu nisu mogli ništa. Nole je na tri stepenice do novog trofeja.

Tok meča
Novak Đoković – Holger Rune 3:0 (6:3, 6:4, 6:2)

6:3 Nole osvaja gem i slavi novu veliku pobjedu

5:2: Novi brejk Noleta u ovom setu i čini se da je to to. Srbin servira za pobjedu

4:2 Nole ne dozvoljava rivalu da se približi. Čuva prednost brejka i ide na novoj pobjedi.

3:2 Nastavlja se borba u trećem setu. Nole ima prednost i pored toga što je Rune osvojio gem na svoj servis

3:1: Đoković ima brejk prednosti i sve je bliži plasmanu u četvrtfinale

2:1: Uspio je Rune da osvoji gem na svoj servis. Nole je uzeo samo jedan poen.

2:0 Potvrdio je Đoković brejk na svoj servis.

1:0 Brejk: Odmah na početku seta Nole uzima servis Runeu. Nole koristi drugu brejk loputu i ovo je najava nove dominacije

Treći set

6:4: Nakon propuštenih šansi u gemu prije ovoga Nole je sada zadržao koncentraciju i ima 2:0 u setovima-

5:4: Nije Đoković iskoristio 6 brejk lopiti u ovom gemu i Rune je pokazao da neće odustati tako lako.

5:3: Potvrdio je Nole brejk i sada ga samo jedan gem dijeli od osvajanja prvog seta iako ima problema sa stomakom i čini se da je virus.

– 4:3 Nole ima problema sa stomakom, ali i pored toga pravi brejk u ovom setu i sada sve drži u svojim rukama

3:3: Nole je ponovo imao problema na svoj servis. Rune nije imao brejk loptu, ali pritišće srpskog tenisera.

2:3: Rune je osvojio gem bez izgubljenog poena

2:2: Nole ima mnogo više problema na svoj servis u drugom setu od rivali. Šta će biti u ostatku seta?

1:2: Rune djeluje mnogi bolje u ovom setu i čini se da će Đoković morati da doda gas.

1:1: Mučio se malo Nole u prvom gemu na svoj servis u drugom setu, ali što je najbitnije osvojio je gem.

0:1: Počeo je Rune bolje drugi set i osvaja gem na svoj servis.

– 6:3 Nole za manje od pola sata osvaja prvi set. Bravo Nole

– 5:3: Izdrzao je Rune pritisak u ovom gemu i sada Nole servira za prvi set

– 5:2: Nole ponovo siguran na svoj servis, sada će protivnik biti pod pritiskom da ostane u prvom setu.

– 4:2: Imao je Nole brejk loptu i u ovom gemu, ali je nije iskoristio. Rune se nekako vratio u osvojio gem na svoj servis.

4:1: Kakva igra Noleta. Srbin rivalu ne da da diše.

– 3:1: Rune je prekinuo seriju Novaka na početku meča. Vidjećemo kako će se situacija razvijati u nastavku meča. Rune je bio odličan u ovom gemu.

– 1:0: Nole je meč otvorio sigurnim gemom na svoj servis. Rune nije osvojio niti jedan poen.