Ponosna si Srbijo, ispisana je istorija! Sara Ćirković donela prvo zlato na EP, sledeća stanica Pariz

Region

Izvanredno izdanje naše mlade bokserke!

Srpska bokserka Sara Ćirković osvojila je titulu šampiona Evrope, pošto je danas u finalu šampionata u Beogradu, u kategoriji do 54 kg, ubedljivo savladala Rumunku Lakramioaru Perijok.

Nošena podrškom sa tribina hale “Aleksandar Nikolić” mlada predstavnica Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu osvojila je prvo seniorsko zlato, nakon što je osvajala titule prvaka Evrope i sveta u omladinskoj konkurenciji.

Ćirković je osvojila prvo zlato za Srbiju na šampionatu u Beogradu.

Prethodno je Kristina Nađ Varga, u kategoriji do 48 kg, poražena u finalu od Ruskinje Julije Čungalakove i osvojila je srebro.

Još dve srpske reprezentativke kasnije se bore za zlato – Natalija Šadrina protiv Ruskinje Nune Asatrijan, u kategoriji do 60 kg, kao i Kristina Kaluhova, u kategoriji do 63 kg, protiv Elene Babičeve iz Rusije.

Srpski ženski tim osvojio je još sedam bronzanih medalja, ukupno rekordnih 11 na šampionatu Starog kontinenta.