Raduj se, Bosno: Ada Avdagić donijela Bosni i Hercegovini još jednu zlatnu medalju

Region

Na G1 olimpijskom bodovnom turniru u Sarajevu pod nazivom ” G1 Balkan Cup”, koja je u ponedjeljak, 27. novembra, održano u sarajevu, takmičarka Taekwondo kluba Sarajevo Ada Avdagić osvojila je zlatnu medalju u kategoriji seniorki do 53 kilograma.

Sa zlatnom medaljom, sjajna Bosanka Ada Avdagić je osvojila novih 10 bodova za olimpijsku i svjetsku rang listu.

Do zlatne medalje Avdagić je ostvarila četiri pobjede.

” U prvom kolu je bila bolja od turske takmičarke koju je dobila sa 2:0. U drugom kolu je savladala španjolsku takmičarku također sa 2:0, da bi u polufinalu nakon dramatične borbe bila bolja od renomirane takmičarke iz Hrvatske također rezultatom 2:0″, kaže za portal Radiosarajevo.ba njen trener Ibrahim Kolja.

I konačno u finalu, Ada Avdagić je savladala srbijansku takmičarku sa 2:0 i time zasluženo osvojila zlatnu medalju na ovom prestižnom bodovnom turniru koji je okupio 600 takmičara iz 150 klubova iz 44 države.

“Ovo je vrhunski rezultat. Ponosni smo na našu Adu”, dodao je Ibrahim Kolja za naš portal.

Podsjetimo, na 23. Balkanskom prvenstvu u taekwondou, koje se prethodnih dana održavalo u Sarajevu, učestvovalo je preko 600 takmičara iz 11 zemalja, a zapažen rezultat je i tada ostvarila mlada Ada Avdagić.

Ona se okitila zlatnom medaljom i titulom prvakinje Balkana u kategoriji do 53 kilograma.