, FOTO) NOLE PREGAZIO ČEHA Novak Đoković ekspresno savladao Koprivu i pokazao da je gladan trofeja

Region

Na najbolji mogući način srpski teniser Novak Đoković počeo je ovosezonsko takmičenje na Vimbldonu.

Dugo se gatalo da li će na vrijeme da se oporavi od operacije koljena, da li će biti spreman da napadne novi trofej i na kraju je najbolji teniser svih vremena zakoračio na travnati tepih trećeg grend slema ove sezone.

Ne samo da je zakoračio nego je pokazao koliko je dominantan i gladan pobjeda. Slavio je s 3:0, po setovima 6:1, 6:2, 6:2 protiv Čeha Vita Koprive.

Nešto više od pola sata igre bilo je dovoljno Noletu da dobije prvi set. Sa dva brejka pokazao je da je povreda prošlost i da se uspješno oporavio od operacije koljena. Istina za prvi brejk mu je trebalo šest prilika, ali je srpski teniser uzeo servis protivniku. Drugi brejk je bio mnogo lakši, bez izgubljenog poena. Nole je prvi set dobio s ubjedljivih 6:1.

Drugi set je vremenski trajao nešto duže, ali je elipog bio isti. Nole je napravio dva brejka, dominirao je na terenu iako mu se potkrala pokoja greška koja nije mnogo uticala na rezultat. Na kraju je drugi set riješio u svoju korist s 6:2.

Ono je radio u prva dva seta Nole je nastavio i u trećem u kojem je Čeh pružio i najveći otpor. Ipak više od 2:6 nije mogao pa mu je na kraju ostalo samo da čestita srpskom teniseru na zasluženoj pobjedi.

TOK MEČA: NOVAK ĐOKOVIĆ – VIT KOPRIVA 3:0 (6:1, 6:2, 6:2)

6:2: Velika pobjeda Novaka Đokovića

4:2: Nole je potvrdio brejk na svoj servis.

3:2: Da li će ovaj pet gem biti presudan za treći set. Nole pravi BREJK i sada je na tri gema od pobjede

2:2: Nole ne dozvoljava protivniku da ugrozi njegov servis.

1:2: Čeh je ponovo siguran na svoj servis.

1:1: Đoković uzvaraća sigurnim gemom na svoj servis.

0:1: Kopriva ponovo osvaja gem na svoj servis na startu seta

Treći set

6:2 Srpski teniser je osvoji i drugi set.

5:2: BREJK Ponovo je Nole uzeo servis protivinku, a sada servira za osvajanje drugog seta.

4:2: Đoković održava prednost i na pragu je osvajanja drugog seta.

3:2: Kopriva se ne predaje i osvaja gem na svoj servis.

3:1: Nole je potvrdio brejk.

2:1 BREEEEEKK Nole dva puta ne prašta. Ono što nije iskoristio u prvom gemu drugog seta jeste sada i ponovo ima prednost u odnosu na protivnika.

1:1: Sjajna igra Noleta na svoj servis i sada je 1:1 u drugom setu

0:1: Imao je Nole dvije brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Kopriva je osvojio prvi gem u ovom setu.

Drugi set

6:1: Nole lagano osvaja prvi set

5:1: BREJK Novi brejk Đokovića. Uzeo je servis Koprivi, a nije izgubio niti jedan poen. Sada servira za set

4:1 Nole je potvrdio brejk bez izgubljenog poena.

3:1 BREJK Nole je iskoritio tek 6. brejk loptu, ali je uzeo servis protivniku.

2:1: Nole osvaja gem na svoj servis, protivnik je uzeo samo jedan poen.

1:1 – Kopriva uzvraća istom mjerom. Čeh uzima prvi gem na svoj servis.

1:0 – Đoković kao furija! Fenomenalnim servisima je Novak Đoković započeo nastup na Vimbldonu. Vidjeli samo samo četiri kontakta sa loptom i tri asa, Kopriva nije uspio ni da prebaci mrežu.