MOĆNI SRBIN: Novak Đoković je jači od svega – od povrede, od Dimitrova, od nepravde! (VIDEO)

Region

Novak Đoković je u osmini finala Australijan opena, pošto je u trećem kolu savladao Grigora Dimitrova sa 7:6 (7), 6:3. 6:4.
Iako je slavio maksimalnim rezultatom, mučio se sa povredom leve noge Novak i sada, pa je posle teško dobijenog prvog seta ponovo tražio pomoć lekara.

Još jednom je na teren izašao fizioterapeuz – sredinom trećeg seta, ovoga puta zbog kratke masaže.

Svestan je bio Dimitrov sa kakvim se problemima suočava srpski teniser, pa je pokušavao dužim razmenama da ga umori i nadmudri.

Međutim, nije imao rešenja za snažne i duboke udarce Đokovića.

Do 24. uzastopne pobede na Australijan openu je došao srpski teniser.

U osmini finala rival će mu biti domaći teniser Aleks de Minor.

Kontrolisao je situaciju Novak os početka, pošto je već u prvom gemu napravio brejk.

Činilo se da će devetostruki šampion bez problema doći do prvog seta, pogotovo što je u devetom gemu na servis rivala imao tri set lopte.

Međutim, u tim momentima mu je ponovo zasmetala povreda zadnje lože leve noge.

Proklizao je u jednom poenu Đoković, a onda u par navrata nije želeo da se osloni na nogu.

Iskoristio je momentum Dimitrov, izvukao se iz teške situacije, a onda vratio brejk već u narednom gemu.

Dobio tada Novak i opomenu za prekoračenje vremena za servis, pa se posle svega „obračunao“ sa sudijom.

Preuzeo je inicijativu Grigor, a onda došao i do dve set lopte.

Uz dobre servise se izvukao Novak tada i obezbedio tajbrejk.

Velika borba se vodila u dodatnom gemu, iako ga je Đoković znatno bolje počeo.

Na fantastičan način je Srbin dobio ovaj set, a onda pao na terenu. Usledio je medicinski tajmaut.
Po povratku na teren je Novak nastavio sa svojom igrom, kontrolisao je situaciju sa osnovne linije, u ključnim momentim je bio bolji od protivnika.

Iako je imao problema sa nogom, devetostruki šampion sveta je uspeovao da ostane koncentrisan.

Stvarao je šanse i Dimitrov, imao je nekoliko neverovatnih udaraca, ali kada je trebalo da dođe do prednosti – nije nalazio prava rešenja.

Uz brejk u šestom gemu je Novak stigao do drugog seta.

Onda je u trećem potpuno nadigrao rivala.

Iako mu je pretio Dimitrov, osvajao je Đoković najvažnije poene i poveo je 3:0.

Usred serije brejkova u tom trećem periodu, pri vođstvu od 4:1, Novak je ponovo tražio pomoć lekara – ovoga puta zbog kratke masaže leve noge.

Borio se Dimitrov do kraja, pokušavao da nađe put, ali je svuda stizao Đoković, koji je zabeležio novu pobedu u Melburnu.