Svaka čast! Lana Pudar se plasirala u polufinale Olimpijskih igara na 200 metara delfin

Region

Naša najbolja plivačica danas se vratila na scenu u svojoj najdražoj disciplini 200 metara delfin, te je u kvalifikacionoj utrci uspjela da osvoji treće mjesto s vremenom 2:09.32.

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar danas je nastupila na Olimpijskim igrama u Parizu u kvalifikacionoj utrci na 200 metara delfin i na kraju je osvojila

Pudar je već prvog dana nastupila u Parizu u kvalifikacijama utrke 100 metara delfin, ali nažalost nije uspjela da se plasira u polufinale.

Treba istaći da će 16 od 19 učesnica u kvalifikacijama ostvariti plasman u polufinale.

Inače, polufinalna utrka u ovoj disciplini na rasporedu je već večeras s početkom u 20:45 sati.

Treba istaći da će se finale i borba za medalje održati sutra u 20:30 sati i nadamo se da ćemo našu Lanu gledati na sceni.