Dušan Silni pogurao Srbiju do pobede! Delfini preživeli Japance i posle drame slavili na otvaranju OI

Region

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je selekciju Japana, rezultatom 16:15, u prvom kolu grupe B na Olimpijskim igrama.

Videli smo veliku borbu na bazenu u Parizu, Japanci su pružili neverovatan otpor, iako su bili veliki autsajderi, a na kraju je prevagu na stranu „delfina“ doneo Dušan Mandić, koji je postigao čak sedam golova.

Najbolji igrač našeg tima je bio strelac i odlučujućeg gola, Srbija se na kraju i odbranila i tako stigla do trijumfa u prvom kolu.

Veliku borbu su Japanci nagovestili već u prvoj četvrtini. Iako je sa dva gola Mandića Srbija stigla do prednosti, Japan se brzo vratio u igru i anulirao našu prednost. Još jednom su „delfini“ bili na +2, ali je Japan poravnao, a zatim sredinom druge četvrtine stigao i do prve prednosti (5:4).

Usledio je novi preokret na meču, a kada se činilo da će Srbija na poluvreme sa prednošću, Japanci su brzo vezali dva gola za svoje vođstvo (8:7).

Početak treće deonice je doneo i najbolju igru našeg tima na meču, braća Rašović su se raspucala, a kada je na semaforu pisalo 11:8 za aktuelnog olimpijskog prvaka, delovalo je da je otpor Japana slomljen. Međutim, to je bio tek početak drame.

Azijska selekcija se potpuno vratila u meč (11:11), a poslednju deonicu je obeležio Mandićev duel protiv čitavog Japana. Sam je Dušan igrao u napadu, postizao je sve golove, a ponovo se činilo da je gotovo nakon prednosti od 15:13.

Ni to nam nije bilo dovoljno da izbegnemo dramu. Inaba je svojim petim pogotkom poravnao na 15:15, ali je još jedna Mandićeva bomba završila u mreži našeg rivala, za ispostaviće se konačnih 16:15.

Sledi dan pauze, a naredni meč će Srbija igrati u utorak, kada će nam od 10.30 rival biti Australija.

Duel prvog kola ste mogli da pratite u lajv blogu.

SRBIJA – JAPAN 16:15 (4:4, 3:4, 5:3, 4:4)
Četvrta četvrtina 4:4
Kraj meča, Srbija je slavila na otvaranju!

16:15 – Nemogući Mandić! Sedmi gol Dušana, Srbija ponovo u prednosti.

15:15 – Ma, neverovatno! Kakav gol Inabea, nerešeno je na minut i po do kraja.

15:13 – Šesti Mandićev gol! Precizan je bio i iz peterca, naš tim je na pragu pobede.

14:13 – Još jednom je Dušan precizan! Kakva Mandićeva partija, ali Adači vraća neizvesnot na četiri minuta do kraja meča.

13:12 – Bomba Mandića za vođstvo! Preuzeo je odgovornost i pogodio sa velike razdaljine. Na drugoj strani smo se odbranili sa dva igrača manje.

12:12 – Ponovo je nerešeno. Nastavila se serija Japana, tri gola u nizu, a petim pogotkom na meču je Inaba poravnao.

Treća četvrtina 5:3

12:11 – Japanci su ponovo na samo gol minusa! Ponovo smo se uspavali, a Suzuki i Ogava donose novu dramu u meč.

12:9 – Po gol na obe strane. Prvo je precizan bio Inaba, a zatim Jakšić vraća “delfine” na tri gola viška.

11:8 – Konačno se Srbija probudila! Drugi gol Dedovića, sada smo na +3. Ovo konačno izgleda kako smo se nadali.

9:8 – Sada i drugi Rašović! Viktor je postigao gol, Srbija je u prednosti.

8:8 – Izjednačenje u Parizu! Bomba Strahinje Rašovića, koji je poravnao rezultat.

Druga četvrtina 3:4
7:8 – Izgleda nas čeka drama. Svih pet situacija sa igračem više su Azijati iskoristili i stigli do prednosti pred poluvreme.

7:7 – Inaba pogađa sa peterca! Mandić je isključen, ovo mu je već drugi faul. Japan koristi šansu i stiže do izjednačenja.

7:6 – Koristimo igrača više i stižemo do vođstva. Dedović je pogodio i to nakon brojčane prednosti u bazenu.

6:6 – Japanci bez greške sa igračem više! Imaju 4/4, ponovo je izjednačeno.

6:5 – Delfini stižu do preokreta. Ovaj put je Viktor Rašović bio strelac, velika borba se vodi u bazenu.

5:5 – Mandić donosi poravnanje! Već šest šuteva za Dušana i njegov treći gol.

4:5 – Japan prvi put u prednosti! Suzuki je pogodio iz igrača više, azijska selekcija je trenutno 3/3 sa igračem više u bazenu.

Prva četvrtina 4:4
4:4 – Prvi put smo videli i VAR na meču. Posle analize, priznat je gol Japana, a strelac je još jednom bio Adači. Mučimo se na startu meča.

4:3 – Japanci koriste igrača više. Jakšić je iskjučen, a Adači pogađa na dva minuta do kraja prve deonice.

4:2 – Dva gola viška za “delfine”. Prelepa akcija, Vico ju je zaključio pogotkom preko glave, ponovo smo se odlepili.

3:2 – Još jedna prednost za naš tim. Jakšićeva solo akcija, rutinski je matirao golmana Japana.

2:2 – Puno golova na startu, Japan je već izjednačio. Prvi put smo se branili bez lopte, ali bez uspeha, Inaba stiže do drugog pogotka.

2:1 – Japan se upisuje na semafor. Inaba je bio strelac, on je takođe sa velike udaljenosti pogodio.

2:0 – Ponovo Mandić! Nosilac zastave je preuzeo odgovornost na startu meča i novom bombom duplirao prednost.

1:0 – Sjajan početak Srbije. Već u prvom napadu smo stigli do prednosti, a strelac je Dušan Mandić, koji je pogodio sa distance. SPORTRAL.BLIC.RS