Bravo, majstore! Dragan Ristić doneo Srbiji prvo zlato u Parizu

Region

Srpski parastrelac Dragan Ristić osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50 metara vazdušna puška, R9, klasa SH1.

Ristić je do najsjajnijeg odličja na Paraolimpijskim igrama u Parizu stigao ostvarivši u finalu rezultat od od 250,2 kruga.

Ovaj rezultat je samo za 2,5 kruga manji od paraolimpijskog rekorda, koji je svojevremeno postavio upravo Ristić.

Srpski parastrelac je ranije ostvario plasman u finale i u disciplini 10 metara, gde je na kraju zauzeo peto mesto. Međutim, u disciplini na 50 metara, R9 SH1, Ristić je briljirao i potvrdio epitet jednog od najboljih strelaca na Paraolimpijskim igrama.

Ovo je upuno peta medalja za Srbiju u Parizu, pošto su prethodno parastonoteniserka Borislava Perić-Ranković obezbedila dva odličja, jedno u individualnoj konkurenciji, a drugo u dublu sa Nadom Matić.

Parastonoteniser Mitar Palikuća osvojio je bronzu u singl konkurenciji, dok je paraatletičar Nebojša Đurić stigao do srebrnog odličja u bacanju kugle.sportal.blic.rs