Srbija ima teniserku u četvrtfinalu Vimbldona: Ona je napravila senzaciju i oduševila narod

Region

Izvanredan uspeh juniorke, koja je trenutno 13. na svetu u svom godištu!

Teodora Kostović plasirala se u četvrtfinale Vimbldona, pobedivši češku teniserku Lauru Samson rezultatom 2:0, po setovima 6:3 i 6:4.

Prvi set je protekao u znaku srpske juniorke, koja je za samo 29 minuta došla do vođstva. Nakon osvojenog brejka sredinom seta, Teodora je uspela da održi svoj servis i završi set u svoju korist

U drugom setu, Teodora je brzo stekla prednost brejkom na početku i uspešno je zadržala do kraja meča. Nijedna teniserka nije uspela da se izbori za izjednačenje tokom protivničkog servisa.

Trenutno 13. juniorka sveta, Kostović, postigla je svoj najbolji rezultat na Grend slem turnirima do sada. Prethodno je stigla do osmine finala na Rolan Garosu, ali nikada nije prošla dalje od tog kruga.