Svijet

Đoković Englezima objasnio šta je to “pumpanje”

Novak Đoković je na sjajan način ispisao novu stranicu istorije u Londonu. U trećem kolu Wimbledona, savladao je zemljaka Miomira Kecmanovića rezultatom 6:3, 6:0, 6:4, upisavši jubilarni 100. trijumf na najprestižnijem teniskom turniru.

Bio je to ujedno i rekordni 51. meč u kojem je Đoković na Wimbledonu slavio bez izgubljenog seta, što niko prije njega nije uspio da ostvari.

Emotivna izjava nakon meča
Nakon pobjede, Novak je istakao koliko mu je bilo teško igrati protiv sunarodnika:

“Veoma sam uživao, osim u nekoliko posljednjih gemova. Nije lako igrati protiv prijatelja i zemljaka kojeg poznajem godinama. Miša je jako fin momak, trenirali smo zajedno i želim mu sve najbolje.”

Zanimljivo je i to što se u protivničkom boksu nalazio Viktor Troicki, selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije:

“Prvi put igram meč dok Viktor sjedi u rivalskom boksu. Nadam se da se to više nikada neće desiti. Vodim ga na večeru – šta god poželi.”

“Pumpaj” – pojašnjeno britanskoj publici
Đoković je poznat po originalnim proslavama, a ovog puta publiku je oduševio objašnjenjem popularne fraze:

“Kaže se ‘pumpaj’ na našem jeziku, a ‘pump it up’ na engleskom. Dušo, hoćeš da pokažeš?” – rekao je Novak uz osmijeh, obraćajući se Tari, koja je potom simbolično “pumpala”, što je izazvalo ovacije na Centralnom terenu.

Novak se okreće sljedećem izazovu – Alex de Minaur
U osmini finala Đoković će igrati protiv Australijanca Alexa de Minaura, koji je trenutno 11. teniser svijeta. To će biti duel iskustva i mladalačke energije, a Đoković će pokušati izboriti još jedno četvrtfinale Wimbledona.

“Blagosloven sam što i dalje mogu da se takmičim na ovom nivou. Trudim se da pratim mlađe, da radim špage i trčim kao nekad. Wimbledon mi je dao mnogo toga i svaki trenutak ovdje doživljavam s velikim poštovanjem.”

n1info.ba

Povezani članci

Back to top button