MOĆNI ĐOKOVIĆ OSVOJIO PRVU TITULU U SEZONI! Spasao MEČ LOPTU pa napravio PREOKRET za pamćenje!

Zanimljivosti

Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je prvi trofej u 2023. godini pošto je u finalu turnira u Adelejda savladao Sebastijana Kordu u tri seda sa 7:6, 6:7. 6:4
Nole je tako stigao 92. ATP titule u karijeri čime se izjednačio sa Rafaelom Nadalom po broju trofeja.

Verovali ili ne, ovo je bio Novakov 34. vezani trijumf u Australiji gde Đoković poslednjih pet godina ne zna za poraz.

Međutim, put do tog trijumfa nije bio nimalo lak.

Borbeni Korda bio je „tvrd orah“ za našeg asa i ljubitelji tenisa imali su priliku da uživaju u najdramatičnijem finalu u istoriji ovog turnira.

Nezapamćena drama viđena je u prvom setu.

Teniseri su sigurno čuvali svoj servis sve do devetog gema, kada Amerikanac stiže do dve vezane brejk lopte i koristi priliku (5:4).

Imao je Korda tri vezane set lopte na svoj servis, ali Novak je uspeo da veže pet poena i stigne do izjednačenja.

Na 6:5 imao je Srbin i prvu set loptu, ali zahvaljujući servisu Amerikanac se izvukao iz nezgodne situacije, pa je odluka pala u taj-brejku gde smo videli neviđenu dramu.

Ponovo je Đoković uspeo da se izvuče iz naizgled bezizlazne situacije, dve vezane set lopte je imao Korda (4:6), ali Nole je osvojio tri poena u nizu i stigao do nove set lopte.

Ipak, u finišu taj-brejka Korda nije dozvolio Srbinu da napravi mini-brejk, osvajao je poene na svoj servis, napravio jedan mini-brejk i iskoristio sedmu set loptu na meču.

Novaku je gubitak seta teško pao, pa su ceh platili ljudi iz njegovog boksa.

Brat Marko i još dva člana Novakovog tima morali su da napuste boks, nakon izliva besa srpskog tenisera.

Veliku dramu gledali smo i u drugom setu. Novak u trećem gemu propušta dve prilike za brejk.

U nastavku teniseri su sigurno osvajali svoje servis gemove, sve do 12 gema kada je Korda nakon greške Novaka stigao do prve meč lopte.

Međutim, Novak je uspeo da se izvuče iz neugodne situacije i izbori taj-brejk u kom je evidentno imao ogromnu psihološku prednost.

Ekspresno je stigao do pet vezanih set lopti, iskoristio treću šansu i izjednačio rezultat u setovima.