Nova drama na Svjetskom prvenstvu u Kataru: Maroko izbacio Španiju i plasirao se među osam najboljih

Svijet

Maroko je među osam najboljih na svijetu – izbacili su Španiju, koja je promašila sva tri penala u penal završnici.

Nakon 90 regularnih minuta i 30 minuta produžetka rezultat se nije mijenjao. Ostalo je 0:0.

Odlučivala je “lutrija” – ona s bijele tačke.

Prvo poluvrijeme
Gledali smo 45 minuta bez velikih prilika, ali sa dominacijom Maroka, koji je ne momente djelovao opasnija selekcija.

Prvu priliku za Maroko zapisali smo u 12. minuti. Pucao je Hakimi iz slobodnog udarca, ali je lopta završila iznad prečke gola Simona.

U 26. minuti napali su Španci. Asensio je utrčao u prazan prostor, Alba mu je poslao sjajnu loptu, ali je Asensio pogodio samo vanjski dio mreže.

U finišu prvog dijela zapisali smo dvije šanse Marokanaca. Prvo je u 33. minuti Mazraoui natrčao na jednu odbijenu loptu, ali je njegov udarac išao ravno u Simona.

U 42. minuti najbolja šansa u prvom poluvremenu. Aguerd je nakon jednog prekida ostao sam na drugoj stativi, sjajno ga je pogodio Boufal, ali je igrač Maroka pucao malo preko gola.

Ostalo je 0:0.

Drugo poluvrijeme
U 54. minuti Dani Olmo je bio u prilici. Bivši igrač zagrebačkog Dinama (sada igra za Red Bull Leipzig, op.a.) zaprijetio je iz slobodnog udarca, ali je golman Bono bio spreman i boksao loptu.

U 81. minuti pokušaj Morate. Pobjegao je napadač Španije, ali nikoga nije bilo da loptu pošalje u mrežu nakon ubačaja sa strane.

U finišu regularnih 90 minuta – ponovo su zaprijetili Marokanci. Sabiri je nakon ubačaja došao do lopte, ali je iz okreta pucao slabo.

Ostalo je 0:0 i nakon pet minuta sudijske nadoknade.

Prvi produžetak
Na prvu priliku smo čekali sedam minuta. Prošao je Williams, gađao Moratu koji je ostao kratak.

Nedugo zatim nova prilika za Španiju. Morata se oslobodio svog čuvara, a Fati je nakon toga pucao. Uspio je dobiti samo korner.