Spektakularna utakmica “Zmajeva”: Srušili smo evropske prvake

Region

Bh. košarkaši su do pobjede došli na krilima sjajne podrške naših navijača

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine napravila je veliku senzaciju i u 3. kolu Eurobasketa pobijedila evropske prvake Slovence sa 97:93!

“Zmajevi” se nisu uplašili Luke Dončića, Gorana Dragića, Majka Tobija (Mike Tobey) i ekipe. Pružili su sjajnu partiju i na kraju došli do velike pobjede.

Najefikasniji u našem timu bio je fenomenalni Džon Roberson (John) sa 23 poena, Džanan Musa je dodao jedan manje. Miralem Halilović je ubacio 13, a Edin Atić i Jusuf Nurkić po 12.

Na drugoj strani istakli su se Vlatko Čančar sa 22 i Goran Dragić sa 20, dok je Luka Dončić ubacio 16 poena

TOK UTAKMICE

40′ – Kraj utakmice!

39′ – Roberson pogađa oba bacanja. 97:93.

39′ – Dončić faulira Robersona, naš plejmejker će na liniju za slobodna bacanja.

39′ – Pogodio je Dončić. 95:93.

39′ – Atić pogađa oba slobodna bacanja. 95:91.

39′ – Dragić pravi faul nad Atićem. Blizu smo pobjede, Edin ide na liniju za slobodna bacanja.

39′ – Roberson nije pogodio, ali smo se izborili za loptu. 22 sekunde do kraja, vodimo 93:91.

39′ – Jao. Dončić je promašio, a u nastavku Haliloviću kradu loptu. 93:91.

39′ – Atiiiiiić! Sjajno je prošao i pogodio. 93:89.

38′ – Slovenci su odigrali odličnu odbranu, isteklo nam je vrijeme za napad.

38′ – Dončić je isfintirao Nurkića i pogodio. 91:89.

38′ – Nevjerovatno. Sudije sviraju faul u napadu Nurkiću. Lopta za Sloveniju.

37′ – Nurkić je izgubio jednu loptu, sudija je dosudio slobodna bacanja. Goran Dragić je pogodio jedan od dva. 91:87.

37′ – Robersooooooooooon! Nova trica! Vodimo sa 91:86!

37′ – Atić hvata loptu nakon promašaja Dragića.

36′ – Dončić je faulirao Nurkića. Jusuf pogađa oba slobodna bacanja. 88:86.

36′ – Nurkić griješi, pokušao je izvesti alej-ap sa Halilovićem. Slovenci imaju novi napad. Atić sjajno krade loptu.

36′ – Prepelič pogađa oba slobodna bacanja, izjednačenje. 86:86.

36′ – Dončić je promašio tricu, no Slovenci skaču. Kamenjaš je u nastavku napravio prekršaj.

35′ – Robersooooooooon! Kakva igra našeg plejmejkera, nova trica. Vodimo 86:84!

35′ – Musa promašuje, a Slovenci brzo trče kontru. Tobi pogađa. 84:83. Bećiragić zove tajm-aut.

35′ – Goran Dragić sada pogađa za tri nakon sjajnog driblinga. 83:82.

34′ – Musaaaaaaaaaaaa! Trica za naš tim! 83:79.

34′ – Dobra odbrana našeg tima, ali Slovenci pogađaju.

34′ – Kapiten kapitenski! Pogađa Halilović za 80:77.

33′ – Prepelič pogađa. 78:77.

33′ – Gegić je iskoristio i slobodno bacanje. Vodimo sa tri razlike. 78:75.

33′ – Gegić pogađa uz faul. 77:75!

33′ – Kamenjaš hvata defanzivni skok, no Musa griješi. Srećom promašuju Slovenci.

32′ – Vrabac promašuje, ali je vratio posjed i izborio prekršaj. 75:75.

32′ – Kamenjaš se izborio za loptu. Imamo novih 14 sekundi za napad.

32′ – Šteta. Goran Dragić pogađa uz faul Nurkića. Promašio je. 75:75.

31′ – Geeeeeeeeeeegić! Sjajna asistencija Nurkića i Gegić pogađa! Vodimo! 75:73!

31′ – Odbranili smo prvi napad Slovenije u posljednjoj dionici. U nastavku je Nurkić izborio prekršaj Tobija.

30′ – Vrabaaaaaaaaaaaac! Trica u posljednjim trenucima četvrtine! 73:72!
29′ – Jusuf pogađa oba slobodna bacanja. 73:69.

29′ – Nurkić je izborio slobodna bacanja.

28′ – Čančar pogađa. 73:67.

27′ – Vrabac smanjuje na 69:67, no Slovenci preko Zorana Dragića vraćaju +4.

27′ – Nova trica Slovenaca, Čančar je sada pogodio. 69:65.

26′ – Atiiiiiiiiiiić! Vraća tricu. 66:65.

26′ – Goran Dragić pogađa za tri. 66:62.

26′ – Atić ne pogađa za tri, no izborili smo se za novi napad.

25′ – Sjajna asistencija Robersona i polaganje Halilovića. 63:62.

25′ – Nurkić promašuje za tri, no Atić dolazi do ofanzivnog skoka. 63:60 i dalje, imamo napad.

24′ – Čančar pogađa za tri, no Halilović na drugoj strani ubacuje za 2. 63:60.

23′ – Izgubili smo loptu, a sudije sviraju tehničku našoj klupi nakon dosuđenog faula Haliloviću. Diskutabilna odluka u najmanju ruku. Čančar je ubacio sa linije za slobodno bacanje. 60:58.

23′ – Roberson nije pogodio za tri, u nastavku Slovenci pogađaju iz kontre pod faulom. Čančar siguran. 59:58.

23′ – Dončić pogađa. 58:56. Sudija je propustio svirati korake slovenskom košarkašu. Naš tim

ide u novi napad.

22′ – Selektor Slovenije zove tajm-aut, odlično otvaranje treće četvrtine za naš tim!

22′ – Robersooooooooooooon! Nova trica! Vodimo sa 58:54! Bravo “Zmajevi”!

22′ – Musaaaaaaaaaaaaaaa! Vodimo 55:54!

22′ – Nurkić dobar u odbrani, ali u napadu ne pogađa. Na drugoj strani Dončić dolazi do novih poena. 54:52.

21′ – Imali smo napad za vodstvo, ali griješi Nurkić. Ostaje 52:52.

21′ – Robersooooooooon! Nova trica. 52:52. Kao i drugu dionicu, i ovu otvaramo tricom našeg plejmejkera.

21′ – Počinje treća četvrtina. Imamo zaostatak tri poena (52:49). Sretno “Zmajevi”!

Nakon prvog poluvremena najefikasniji pojedinac meča je Džanan Musa sa 16 poena, a u našem timu su se istakli još Roberson sa 9, Nurkić sa osam i Halilović sa sedam.

Na drugoj strani Dončić je ubacio šest poena, dok je najefikasniji Slovenac Čančar sa 10 poena.

20′ – Kraj prvog poluvremena. Napravili smo seriju od 5:0 i brzo se vratili. 52:49.

19′ – Uspjeli smo se odbraniti i onda Musa postiže nove poene. Brzo smo se vratili. 52:49.

18′ – Poeni za Dončića, ali na drugoj strani Musa pogađa za tri! 52:47.

18′ – Nevjerovatna trica Klemena Prepeliča sa velike udaljenosti. 50:44.

18′ – Majstorija Luke Dončića koji pogađa pod faulom Atića. 47:44 i dodatno bacanje za košarkaša Slovenije, koje ne koristi, no Slovenci dolaze do novog napada.

17′ – Čančar vraća tricu. 45:44.

17′ – Robersooooooon! Nova trica našeg plejmejkera. 42:44.

16′ – Poeni za Sloveniju, poentirao je Prepelič. 42:41.

15′ – Velika podrška za Bosnu i Hercegovinu sa tribina dvorane u Kelnu.

15′ – Odličnu odbranu naš tim igra nakon tajm-auta selektora Bećiragića.

15′ – Musaaaaaa! Vodimo! 41:40 je za Bosnu i Hercegovinu!

15′ – Kapiten bh. tima Miralem Halilović pogađa jedno od dva slobodna bacanja. 40:39.

15′ – Halilović se sjajno snašao i pogađa. 6:0 serija naše reprezentacije. 40:38.

14′ – Dončiću lopta izlazi iz koša. Zmajevi u novom napadu.

14′ – Halilović pogađa, brzo se vraćamo. 40:36.

14′ – Vrabac se odlično snašao i iz teške pozicije poentirao. 40:34.

14′ – Klemen Prepelič pogađa za tri, Slovenija ide na +8 (40:32).

14′ – Vrabac prvi novi prekršaj. Slovenci imaju novi napad.

14′ – Tobi je pogodio. 37:32.

13′ – Pogriješio je Roberson, novi napad za Sloveniju, no Dončić griješi u dodavanju za Tobija. 35:32.

12′ – Vrabac je napravio prekršaj u napadu, a Slovenci na drugoj strani ne pogađaju preko Dončića. Novi napad za naš tim.

12′ – Sjajna trica Dragića na drugoj strani. 35:32.

11′ – Ponovo Robersooooon! 32:32.

11′ – Robersoooon! Tricom otvaramo drugu četvrtinu! 32:29.

10′ – Završena je prva četvrtina. Slovenci imaju plus šest.

10′ – Odvojili su se Slovenci brzom serijom od 7:0.

10′ – Poeni Lazića, ali brzo Tobi uzvraća.

9′ – Sjajan ulaz Muse i poeni uz dodatno bacanje.

8′ – Novi poeni Dragića.

8′ – Musa s linije slobodnih bacanja za poravnanje.

7′- Pogodio je sada Nurkić uz dodatno bacanje.

7′ – Poeni Dragića za 19:14.

6′ – Čančar realizovao sva tri bacanja. 17:14.

5′ – Pogodio je Dončić, a uzvratio mu je Musa.

5′ – Halilović je poravnao.

5′ – Polaganje Čančara za vodstvo Slovenije.

5′ – Poravnali su Slovenci rezultat.

4′ – Trojka Čančara za 8:10.

3′ – Novi poeni Nurkića.

3′ – Goran Dragić upisao poene za Sloveniju.

3′ – Zabili su Slovenci trojku poslije poena Halilovića.

2′ – Pogodio je Atić trojku, a za njim i Nurkić. Vodimo 0:6.

1′ – Nisu ni Slovenci pogodili.

1′ – Nismo iskoristili prvi napad.

1′ – Počela je utakmica. Prvi napad je za naš tim.

17:45 – Sve je spremno za početak utakmice.

17:40 – Veliku podršku će imati naši reprezentativci.

17:38 – U toku je predstavljanje ekipa, poslije čega ćemo čuti himne.

17:25 – Naš tim je trenutno na učinku od jedne pobjede, koju je ostvario na otvaranju protiv Mađarske (95:85).

Potom je uslijedio poraz od Njemačke (92:82),