Kobajaši olimpijski prvak, Prevc ostao bez medalje zbog zadnjeg skoka

Region

Japanski ski skakač je do zlatne medalje stigao skokovima 145.4 i 129.6 metara i ukupno 275 bodova

Rjoju Kobajaši (Ryoy Kobayashi), japanski ski skakač,u nedjelju je trijumfovao na maloj skakonici u Pekingu i postao olimpijski prvak.

Sjajni Kobajaši je do zlatne medalje stigao skokovima 145.4 i 129.6 metara i ukupno 275 bodova.

Japanac je ostvario najveći uspjeh u karijeri, pošto je na prethodnim Igrama zauzeo sedmo mjesto. U kolekciji trofeja ima još timsku bronzu osvojenu na Svjetskom prvenstvu 2019. godine.

Srebro je osvojio Manuel Fetner. Austrijanac je do medalje došao u finalnoj seriji skokom od 136.3 metara, dok je prethodno imao 134.5 metara. Ukupno je dobio 270.8 bodova.

Treće mjesto zauzeo je David Kubaciki (Dawid). Poljak je ostvario skokove od 133.1 i 132. 8 metara za 265.9 bodova.

Tragičar dana je Peter Prevc. Slovenac je poslije prve serije i skoka od 139.2 bio na drugom mjestu, da bi u finalnoj seriji ostao bez medalje zbog skoka od 126.2 metara. Ukupno je zaostajao pola boda za Kubackim.